دکتر سید رضا ابراهیمی کتاب مهارت های کنترل استرس در نظام بانکی را منتشر می کند

دکتر سید رضا ابراهیمی با نیم قرن تجربه حضور در نظام بانکی

دکتر سید رضا ابراهیمی حاصل نیم قرن تجربه حضور در نظام بانکی را در قالب کتابی با عنوان “مهارت های های کنترل استرس در امور بانکی” منتشر میکند.

در آستانه نیم قرن حضور در نظام بانکی صورت می گیرد

رونمایی از کتاب “مهارت های کنترل استرس در نظام بانکی”

امور بانکی در همه جای دنیا یکی از پرریسک ترین شغل ها محسوب می شود، به طوریکه یک بانکدار در کنار حجم بالای کار مالی که پیش روی خود دارد، با انواع گوناگون خطرات نیز مواجه است. در این بین هر قدر که جایگاه یک بانکدار بالاتر و مسئولیت های بیشتری بر عهده او باشد، خطرات بیشتری نیز متوجه مدیر بانکی خواهد بود. بنابراین موفقیت بلند مدت یک بانکدار حاصل نخواهد شد جز در سایه خودسازی اخلاقی و معنوی در کنار توانمندی های تخصصی بانکی.

دکتر سید رضا ابراهیمی از خرداد ماه سال ۱۳۴۹ با حضور در بانک بازرگانی ایران (بانک تجارت کنونی) در مناصب مختلف و پذیرفتن مسئولیت های خطیری در حوزه های اعتباری، املاک و مهندسی پشتیبانی، حراست بانکی، حقوقی و وصول مطالبات، بازرسی و کار در شعب بانکی با عناوین رییس اداره، مدیر امور، عضو هیات مدیره، نائب رییس هیات مدیره و مشاور عالی مدیرعامل در بانک هایی نظیر تجارت، توسعه تعاون و اقتصاد نوین، دوران پر فراز و نشیب کاری را پشت سر نهاده و امروز در آستانه پنجاهمین سال حضور موثر خود در نظام بانکی، نیم قرن تجربه ای که در این مسیر اندوخته است را در قالب کتابی با عنوان “مهارت های کنترل استرس در امور بانکی” تدوین و منتشر میکند.

پیام دکتر سید رضا ابراهیمی در خصوص انتشار کتاب و پنجاهمین سالروز حضور در نظام بانکی

بسم الله الرحمن الرحیم

سپاس بی‌مقیاس خداوند یگانه را که این همت را در من به وجود آورد تا بتوانم بخشی از تجربیات نیم‌قرن سوابق بانکی‌ام را به همراه استرس‌آفرینی شغلی در اختیار کارکنان بزرگوار سیستم بانکی قرار دهم.

این مکتوبه در زمان قرنطینه خانگی ویروس کرونا (کووید- ۱۹) از تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ مصادف با روز ولادت حضرت علی ابن ابی طالب علیه السلام آغاز گردید و در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ یوم جمعه برابر با شب ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام به پایان رسید.

این کتاب علیرغم اینکه زمان پیک کرونا تدوین گردید و استرس مرتبط با کرونا بیداد می‌کرد حاضر نشدم در این خصوص مطالبی بیان نمایم به جهت اینکه انشاءالله کرونا رفتنی است و قرار است این کتاب ماندگار باشد و یادآوری استرس مرتبط با کرونا خود استرس‌آور است.

از سروران عزیز کارکنان سیستم بانکی و دانشجویان و اساتید استدعا دارم برای اصلاح مطالب کتاب حاضر از ارشادات خود حقیر را محروم نسازند.

سیدرضا ابراهیمی –

جمعه ۱۳۹۹/۲/۱۹

دکتر سید رضا ابراهیمی در حال تدوین کتاب مهارت های کنترل استرس در امور بانکی
دکتر سید رضا ابراهیمی در حال تدوین کتاب مهارت های کنترل استرس در امور بانکی

2 thoughts on “دکتر سید رضا ابراهیمی کتاب مهارت های کنترل استرس در نظام بانکی را منتشر می کند

 • می 20, 2020 در t 5:33 ق.ظ
  Permalink

  سلام خدمت جناب ابراهیمی بزرگوار
  هزار ماشاالله به این همت و پشتکار
  یاد آن سال ها بخیر

  پاسخ دادن
 • می 20, 2020 در t 5:36 ق.ظ
  Permalink

  جناب آقای دکتر ابراهیمی
  با سلام
  قطعا استفاده از تجربیات ارزشمند حضرتعالی مفید و نقشه راهی برای جوانان خواهد بود. این همت و انرژی و توان فکری، ستودنی است. ان شاالله سایه تان مستدام باشد.

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *