پرداخت ۷۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی به تعاونیها

نایب رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: تاکنون مبلغ ۷۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات از طریق صندوق ملی با اعتبار و معرفی بانک توسعه تعاون به تعاونیها پرداخت شده است.

 

سید رضا ابراهیمی با بیان اینکه یکی از فاکتورهای اقتصاد مقاومتی توانمندسازی است، افزود: ابتدا باید دانش کار برای موضوع های اقتصادی فراهم شود که این مقوله جزو وظایف بانک نبوده و تعاونی ها باید آن را تحقق بخشند تا فرایند توانمندسازی به وجود آمده ادامه یابد، ضمن اینکه در کنار آن باید توانمندسازی مالی نیز رخ دهد.

وی با اشاره به اینکه بانک توسعه تعاون به عنوان تنها بانک تخصصی بخش تعاون همواره در کنار تعاونی ها است، بیان داشت: هم اکنون سرمایه این بانک پنج هزار میلیارد ریال است که انتظار می رود که این میزان به پنج برابر افزایش یابد تا با این میزان سرمایه بتوانیم بخشی از مشکلات تعاونیها را برطرف کرده و حمایت بیشتری از آنها انجام شود.

نایب رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون توضیح داد: در سال جدید ۱۴ هزار میلیارد ریال از منابع داخلی و ۷۴ هزار میلیارد ریال از طریق صندوق توسعه ملی در اختیار تعاونگران قرار گرفته است و در صورت نیاز از طریق صندوق ضمانت سرمایه گذاری و وثایق نیز ارائه شده است.

ابراهیمی با بیان اینکه تعاونگران باید به بانک اعتماد کرده و آن را شریک خود بدانند گفت: تعاونگران باید با همراهی با بانک این مرکز را یاری کرده تا بتواند منابعی را که جذب می کند به تعاونی ها اختصاص داده و تسهیلات لازم را در اختیار تعاونی های خرد قرار دهد.

یادآور می شود، بخش تعاون از جمله بخش های اقتصادی است که قابلیت بیشماری برای توسعه اشتغال دارد. این بخش می تواند شمار قابل توجهی از جویندگان کار را جذب کند. بخش تعاون هم اکنون نزدیک به ۵ تا ۶ درصد اقتصاد کشور را به خود تخصیص داده که بر اساس برنامه پنجم این سهم باید به ۲۵ درصد ارتقا یابد.

منبع: اتاق تعاون تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *