دکتر سید رضا ابراهیمی: رضایت شغلی که مساویست با اعتماد سازمانی؛ منجر به سرمایه اجتماعی می شود

دکتر سید رضا ابراهیمی

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات و پشتیبانی اقتصاد نوین، جلسه تودیع معاونت مالی و اداری شرکت خدمات و پشتیبانی اقتصاد نوین با حضور ریاست محترم هیات مدیره و کلیه معاونین و مدیران در محل کنفرانس شرکت برگزار گردید.

در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات جناب آقای شفقی و تقدیر از ایشان، جناب آقای دکتر ابراهیمی حسنی نیاکی، رئیس محترم هیات مدیره و سرپرست شرکت نیز در راستای استراتژی ها و برنامه‌های مورد هدف شرکت سخنرانی فرمودند که بخشی از این سخنرانی به شرح ذیل می باشد:

در  هر سازمان استراتژی خاصی وجود دارد که باید برای کلیه کارکنان آن به صورت شفاف بیان شود. همه کارکنان از پایین ترین رده سازمان باید با اهداف سازمان آشنا باشند تا استراتژی تبدیل به اجرا شود. در تدوین این امر حتماً باید به  استراتژی بالادستی توجه شود.

قطعاً راهبردهای بالادستی این شرکت در راستای اهداف بانک اقتصاد نوین همراستا با استراتژی نظام بانکی و نهایتاً نظام سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور تدوین گردیده است. در راستای اجرائی شدن برنامه های راهبردی کشور ، سال جاری از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی نام گرفته که محتوای آن اقدام و عمل است نه در حد شعار. طبیعی است که برای هر اقدام و عملی ابتدا باید فرهنگ آن اقدام شکل گیردو شروع این فرهنگ همان فرهنگ صرفه جویی است که در بین مردم ما وجود داشته که متاسفانه کمرنگ شده و جای خود را به مصرف گرایی داده و مصرف گرایی معرف تجدد گردیده در صورتیکه مصرف گرایی صرفاً رفاه نیست. رفاه، مصرف بجا و به اندازه است و درست مصرف کردن را می توان رفاه نام گذاشت. باید این فرهنگ در سازمانها از سوی کارکنان پررنگ تر شود. 

برای این منظور مشوق هایی لازم است که از جمله آن می تواند همین پرداخت کارانه که با نحوه پرداخت آن مشکل دارم باشد. کارانه حقوق نیست، کارانه بهره وری است که باید بر اساس ضابطه مرتبط با کار و خلاقیت پرداخته شود. البته ممکن است بفرمایید تا کنون این مطالب به بدنه سازمان منعکس نشده و مانند کارمندی که ۵ سال تلاش نموده تا کارمند نمونه شود و موفق نشده چون ملاک نمونه شدن از نظر مافوق به او اعلام نگردیده بود. من هم می پذیرم و این دوره کارانه به دلیل عدم اطلاع در نقطه نظرات جدید شرکت مانند گذشته پرداخت می شود. ولی مطمئن باشید با اعلام آیتم های تعریف شده در دوره بعد به کسانی که بیشترین انگیزه را برای خلاقیت، صرفه جویی، ارائه توانائی، افزایش دانش فردی و … داشته باشند به نسبت کارانه مناسبتری تعلق خواهد گرفت. 

رضایت شغلی که مساویست با اعتماد سازمانی و اعتماد سازمانی منجر به سرمایه اجتماعی می شود برای ایجاد این سرمایه که از سرمایه های مهم در بین سرمایه های موجود مانند سرمایه های انسانی و سرمایه های اقتصادی است راه های فراوانی وجود دارد که از جمله آن نظام مند نمودن پاداش ها و تشویق ها می باشد که تصمیم داریم به آن اولویت بخشیم.

منبع خبر:  +

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *