برگزاری کمیسیون های تخصصی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر سازمان ها

جلسه کمیسیون های تخصصی و کارشناسی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه ها و سازمان های کشور با حضور سید مهدی هاشمیان معاون وزارتخانه ها و سازمان های ستاد احیاء و نمایندگان سازمان ها در ستاد مرکزی بانک توسعه تعاون برگزار شد.
سید رضا ابراهیمی نایب رئیس هیأت مدیره و ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر بانک توسعه تعاون طی سخنانی با اشاره به اهداف تشکیل این کمیسیون گفت: قرار است طی این هم اندیشی بهترین راه های تبلیغ این فریضه در جامعه را بررسی و برای آن برنامه ریزی کنیم.
وی در ادامه با اشاره به این موضوع که یکی از واجبات دینی به نام امر به معروف و نهی از منکر است گفت: امر به معروف انجام عمل صالح و نهی از منکر به معنای مقابله با آنچه که به ضرر جامعه است می باشد.
pic for news_547ed7bc5b4af
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بانک توسعه تعاون گفت: امر به معروف در سطوح مختلف زندگی انسان تأثیر گذار است و ابتدایی ترین مرحله در این امر تذکر لسانی است که با آموزش درست و توجه بیشتر می تواند تأثیراث موثری بر روی جوامع بشری بگذارد.
در ادامه سید مهدی هاشمیان معاون وزارت خانه ها و سازمان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر ضمن تقدیر از میزبانی بانک توسعه تعاون از این گردهمایی گفت: بنا داریم با بررسی و تبیین سه محور اصلی فرهنگ سازی، الگو سازی و رفتار سازی اهداف و برنامه های اجرایی سازمان ها و وزارت خانه ها را در این زمینه مورد بررسی قرار دهیم تا این مهم را تبدیل به یک نهضت در کشور نماییم.
وی افزود: انگیزه اصلی ما در این شورا، اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه امر به معروف و نهی از منکر است و همواره تلاش کرده ایم که برنامه های اجرایی شورا در نحوه برخورد کارکنان در سازمان ها و ادارات نمود عینی داشته باشد.
هاشمیان در ادامه گفت: امر به معروف درشت گویی نیست درست گویی است ما امروزه می خواهیم با هم اندیشی، این امر را در نظام کشور گفتمان سازی کنیم. اگر فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود دیگر شاهد فساد و اختلاس های میلیاردی در کشور نخواهیم بود و همواره جامعه خودکنترل خواهد شد.
 در خاتمه این گردهمایی، اعضای شرکت کننده به ارائه و بررسی پیشنهادات و راهکارهای خود در حوزه تبلیغ امر به معروف و نهی از منکر پرداختند و روساء و دبیران کمیسیون های تخصصی این شوراء در وزارت خانه ها و سازمان ها مشخص شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.